Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wóz strażacki odgrywa bardzo ważną rolę dla każdej jednostki, zarówno OSP, jak i PSP. Wozy strażackie nie tylko mają na celu dowieźć ekipę strażaków na miejsce zdarzenia, ale są także wyposażone w narzędzia, które są niezbędne podczas akcji ratunkowej. Trzeba więc stwierdzić, że wóz strażacki jest niezbędnym elementem każdej jednostki i bez niego trudno byłoby sobie wyobrazić udział w jakiejkolwiek akcji.

W jednostkach OSP i PSP można spotkać różne modele wozów strażackich. Różnice dotyczą nie tylko wyglądu, ale również wyposażenia. Każdy model wozu strażackiego został dostosowany tak, aby ułatwić strażakom pracę podczas akcji i zapewnić im wszystkie niezbędne narzędzia. Dla niektórych osób zaskakujący może być fakt, że nie wszystkie wozy strażackie posiadają zbiornik na wodę. Jednak przypomnijmy, że w pracy strażaka gaszenie pożarów to tylko jedno z wielu zadań.

Każdy samochód strażacki posiada specjalne oznaczenia, czyli numer operacyjny. Dzięki niemu łatwo go określić pod względem przynależności do danej jednostki oraz wyposażenia. Zacznijmy od tego pierwszego, czyli określenia przynależności. Jest to numer, który składa się z trzech cyfr, zwanych prefiksem. Określa on typ jednostki i z jakiego powiatu pochodzi, czyli np. czy jest to jednostka powiatowa, miejska czy ochotnicza. Kolejnym symbolem jest litera tzw. infiks, który oznacza poszczególne województwa. Ostatni symbol to dwie cyfry, czyli sufiks. Oznacza rodzaj i przeznaczenie pojazdu. Znaczenie cyfr oraz liter zawartych w numerze operacyjnym jest określone w zarządzeniu Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Musimy więc stwierdzić, że bycie strażakiem to przede wszystkim pasja, a pasję trzeba pokazywać światu nawet poza pracą. HERO to marka odzieżowa stworzona dla strażaka. W asortymencie znajdziecie koszulki i bluzy streetwearowe nawiązujące do waszej pracy.

Leave a comment

ZŁAP KOD NA PIERWSZE ZAMÓWIENIE!

ZAPISZ SIĘ, A NA MAILA OTRZYMASZ NIESPODZIANKĘ

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody podczas przeglądania naszego serwisu.

Więcej o plikach cookies i ich wykorzystywaniu przeczytasz z naszej polityki prywatności.