Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Odzież dla strażaka odgrywa istotną rolę w jego pracy. Nie dość, że musi zapewnić mu bezpieczeństwo, to powinna również w miarę możliwości zapewniać mu komfort w wykonywaniu działań ratowniczo-gaśniczych. Zacznijmy od wyjaśnienia jakie są rodzaje odzieży dla strażaka. Poza ubraniem reprezentatywnym, czyli mundurem wyjściowym, strażak ma do dyspozycji również w ubranie koszarowe oraz bojowe.

MUNDUR WYJŚCIOWY

Mundur wyjściowy noszony jest przez strażaka w trakcie oficjalnych uroczystości oraz wydarzeń. W skład munduru strażackiego wchodzą: marynarka oraz spodnie lub spódnica w kolorze ciemnogranatowym oraz czarne obuwie. Pod marynarką strażak ma ubraną białą koszulę. Na głowie strażak nosi czapkę rogatywkę lub dżokejkę jeśli strażakiem jest kobieta. Na marynarce znajduje się także sznur galowy oraz odznaczenia.

MUNDUR KOSZAROWY

Ubranie koszarowe jest noszone przez strażaka w sytuacjach bardziej codziennych, jednak nie można mylić go z odzieżą, w której strażak wyjeżdża na akcję. Ubiór koszarowy jest noszony przez strażaka podczas różnego rodzaju szkoleń, zawodów, czy też zabezpieczania imprez i wydarzeń lokalnych. W skład odzieży koszarowej wchodzą: bluza i spodnie koszarowe, koszulka, czapka z daszkiem, obuwie militarne i kamizelka. Musi być wykonany jest z wytrzymałego, odpornego na wodę materiału. Warto zaznaczyć, że w takim mundurze strażak nie bierze udziału w akcjach ratowniczych związanych z gaszeniem pożaru, dlatego nie jest koniecznością, aby było ono wykonane z materiałów odpornych na wysokie temperatury i ogień. W tym przypadku liczy się bardziej komfort.

MUNDUR BOJOWY

Ostatnim rodzajem odzieży dla strażaka jest mundur bojowy. Strażak ubiera ten rodzaj munduru podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Jest to kompletne ubranie specjalne, składające się ze spodni oraz kurtki. Do tego dochodzą specjalistyczne rękawice, kominiarka, a także buty i hełm. Tak ubrany strażak ma zapewnione bezpieczeństwo przed wysokimi temperaturami oraz ogniem.

Musimy więc stwierdzić, że bycie strażakiem to przede wszystkim pasja, a pasję trzeba pokazywać światu nawet poza pracą. HERO to marka odzieżowa stworzona dla strażaka. W asortymencie znajdziecie koszulki i bluzy streetwearowe nawiązujące do waszej pracy.

Leave a comment

ZŁAP KOD NA PIERWSZE ZAMÓWIENIE!

ZAPISZ SIĘ, A NA MAILA OTRZYMASZ NIESPODZIANKĘ

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody podczas przeglądania naszego serwisu.

Więcej o plikach cookies i ich wykorzystywaniu przeczytasz z naszej polityki prywatności.